dziewczyna z wyposażonym rowerem w akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe na dalsze wyprawy

Transport to kluczowy element życia większości ludzi. Dojazd do pracy, szkoły, czy też każdego innego celu jest codzienną rutyną. Coraz więcej osób decyduje się na porzucenie jazdy samochodem, wybierając bardziej ekologiczne i mniej zawodne środki przemieszczania się. Najkorzystniejszą alternatywą według wielu badań jest wszystkim znany, ale jakże niedoceniany rower. Coraz częściej sięgają po niego osoby, które do pokonania mają nawet znaczne odległości do swoich codziennych punktów docelowych. W większych miastach możemy obserwować także nieustanny rozwój usług oferujących wypożyczanie dwukołowego środka transportu napędzanego siłą naszych własnych mięśni. Sporo osób woli jednak kupić własny pojazd, ubogacając go o różnego rodzaju akcesoria rowerowe. Mimo tendencji wzrostowej transport rowerowy dominuje ciągle na wsiach i w mniejszych miejscowościach. Dalej ponad 3/5 Polaków traktuje rower jako pojazd służący bardziej do rekreacji niż dotarcia do konkretnego celu.

Bez względu czy do celów turystycznych, czy czysto transportowych – osoby pokonujące znaczne odległości decydują się na zakup własnego roweru. Często jednak nabyty pojazd nie ma wszystkich udogodnień, których potrzebujemy na co dzień. Wtedy z pomocą ruszają liczne sklepy, oferujące przeróżne akcesoria rowerowe, sprawiają, że nawet najdalsza podróż stanie się dla nas przyjemnością.

Jak przewozić bagaże na rowerze?

W wielu przypadkach plecak, czy też torba nie będą wygodnymi rozwiązaniami podczas jazdy rowerem. Tutaj naprzeciw zainteresowanym wychodzą specjalne sklepy, które oferują szereg akcesoriów rowerowych pozwalających na wygodny przewóz różnych rzeczy.Podstawowymi udogodnieniami są kosze oraz bagażniki. W przypadku pierwszych dwóch propozycji przewożone dobra nie są chronione przed warunkami atmosferycznymi, a ich zabezpieczenie nie jest zbyt solidne. Nie zawiodą jednak podczas transportu zakupów ze sklepu, czy podręcznego bagażu.

Coraz częściej fani dwóch kółek decydują się na zainwestowanie w sakwy i torby. Są one często wodoodporne i posiadają liczne, szczelnie zamykane komory, pozwalające na przewóz np.: elektroniki. Często też ich ciekawe projekty zdobią nasze rowery, dając ciekawy efekt wizualny.

Osoby, które nie wożą ze sobą wielkich bagaży, a chciałby mieć pod ręką np.: swój telefon wspaniałą propozycją są specjalnie montowane etui.

sakwa pod siodełkiem

Bidon  – szybkie nawodnienie

Jak powszechnie wiadomo, nawodnienie jest kluczowe przy każdym wysiłku. Dalsze trasy rowerowe potrafią solidnie pobudzić pragnienie. Tutaj niezawodnym rozwiązaniem jest zakup bidonu wraz z uchwytem, który pozwoli wygodnie ulokować nam go na swoim rowerze.

bidon

Pompka do roweru – gwarancja dalszej jazdy

Dobrze napompowane opony to podstawa komfortowej jazdy. Często, mimo wcześniejszego sprawdzenia stanu pojazdu, w trakcie podróży zauważamy deficyt powietrza. Szczególnie jeśli wybieramy się w dłuższą trasę, nasz rower musi być zaopatrzony w pompkę. Ten podstawowy element wyposażenia pozwoli na dalszą jazdę i z pewnością zwiększy poczucie bezpieczeństwa w drodze.

Przyczepka rowerowa

Wiele osób lubi wybrać się w dalsze trasy zabierając ze sobą dzieci. Są też tacy, którzy posiadają zwierzęta źle znoszące dłuższą rozłąkę z właścicielem. Rozwiązaniem problemu jest tutaj przyczepka rowerowa. W zależności od wieku dziecka czy też wielkości zwierzęcia bez problemu możemy dobrać jej rozmiar. Jest ona obudowana i ma możliwość zabezpieczenia przed jej otworzeniem w trakcie jazdy.

przyczepka rowerowa dla dzieci

Zapięcie do roweru. Jakie wybrać?

Tutaj bardzo dużą rolę odgrywa cena samego roweru. Sugestie producentów mówią, by zapięcie kosztowało 1/10 jego samej ceny – nie jest to oczywiście sztywny wyznacznik.

Podstawowym zapięciem naszego ekologicznego pojazdu jest tzw. linka rowerowa. Jest lekka, poręczna, ale jej wytrzymałość nie gwarantuje zbyt dużego zabezpieczenia. Ma ona raczej na celu odstraszyć wizualnie potencjalnego złodzieja. Jej przecięcie nie powoduje hałasu i jest stosunkowo proste.

Zapięcie typu U-lock to już znacznie solidniejsza konstrukcja, która stanowi nie lada wyzwanie dla osoby zainteresowanej przywłaszczeniem sobie naszego pojazdu. Zdecydowanym minusem jest jednak jej brak elastyczności, co może spowodować problemy z przypięciem.

Optymalnym wyborem wydaje się łańcuch z zamkiem. Przeznaczony jest do rowerów, które na długo pozostają same w zacisznym miejscu, gdzie złodziej ma wiele czasu na próbę kradzieży. Mimo dość sporej wagi łańcuch będzie dobrym rozwiązaniem do drogich rowerów, których strata wiązałaby się ze stratą dużych pieniędzy.W dobie dbania o środowisko i nieustannie poszerzającej się świadomości o ekologii wśród ludzi rowery stają się coraz powszechniejszym rozwiązaniem transportowym. Nie brakuje także entuzjastów turystyki, dla których długie przejażdżki jednośladem stanowią sposób na relaks. W każdym przypadku warto zainwestować w akcesoria rowerowe, które ułatwią podróżowanie i zapewnią komfort w każdej sytuacji. Ich dobór zależy od indywidualnych potrzeb. Niektóre stanowią po prostu ułatwienie, a inne niemalże obowiązek. Jedno jest pewne – w sklepach znajdziemy propozycje dedykowane do naszego pojazdu, które możemy bez problemu nabyć w każdej chwili.