sportowe akcesoria na jesień

Akcesoria sportowe na jesień i zimę 2020

We wrześniu półki sklepowe zapełniają się cieplejszymi sportowymi ubraniami. Producenci stawiają na wygodne przeciwdeszczowe materiały. To wskazuje na to, że chętnych do uprawiania sportów outdoorowych nie brakuje nawet w chłodniejsze dni. Sprawdziliśmy, w jakie akcesoria sportowe warto się wyposażyć na jesień i zimę. 

Strój sportowy 

Strój do biegania na jesień i zimę kompletuj zgodnie z prostą zasadą – ma być ciepło, sucho i lekko. Warto swoje przygotowanie zacząć od bielizny termoaktywnej wykonanej ze specjalnych materiałów, które odciągną wilgoć. Niektórzy amatorzy decydują się na bieganie w polarze, który jest bardzo ciepły i przez który możemy się jeszcze bardziej spocić. Kiedy zawieje chłodniejszy wiatr nasze przeziębienie jest już w zasadzie gotowe. Zalecamy zakupić bluzę i lekką kurtkę na górę, a na dół ocieplane legginsy.

Czapki lub opaski na głowę 

Podczas biegania trzeba zadbać o swój komfort, ale także i zdrowie. Kiedy lubimy biegać w niskich temperaturach, powinniśmy zadbać o ochronę naszej głowy, by nie dopuścić do przeziębienia. Infekcje oraz choroba uniemożliwią nam bieganie przez kilka dni, a nawet tygodni, a po wszystkim nasza kondycja będzie dużo gorsza. Pamiętajmy, że najwięcej ciepła ucieka przez głowę, a więc zatoki uszne i czołowe są najbardziej podatne na chłód. Zakup lekką czapkę do biegania. Najlepiej jeśli będzie wykonana z lekkiego i elastycznego materiału, który zagwarantuje izolację cieplną oraz odprowadzi nadmiar wilgoci. Na zimę zaopatrz się w czapkę ocieplaną z dodatkową warstwą tkaniny. 

Komin, kominiarka czy szalik? 

Biegając w okresie jesienno-zimowym, nierzadko w strugach deszczu, musimy zadbać o ochronę naszej szyi. Może nam posłużyć do tego szalik, komin lub kominiarka. Tutaj wszystko zależy od prywatnych predyspozycji biegacza. Warto wziąć pod uwagę swoją wygodę oraz materiał, z jakiego są wykonane wymienione akcesoria. Radzimy wybierać tkaniny, które zapewnią izolację termiczną. Kupując kominiarkę, należy odpowiednio dobrać rozmiar. Warto zwrócić uwagę na elastyczność, by wygodnie się ją zakładało, oraz szwy. Najlepsze są płaskie, czyli takie, które nie będą nam się wbijać w skórę głowy. Często na metkach sportowych akcesoriów znajdziemy wzmiankę o antybakteryjności. Na czym polega antybakteryjność w odzieży sportowej? Ubrania zawierają cząsteczki srebra, które uwalniają jony srebra. Dzięki temu bakterie nie rozprzestrzeniają się, a nieprzyjemne zapachy są redukowane. 

Czy opłaca się kupować specjalne buty na jesień/zimę?

Biegacze miejscy mogą zrezygnować z dodatkowego wydatku, jakim są specjalne buty ocieplane do biegania. W mieście chodniki są zazwyczaj odśnieżone i posypane piaskiem lub solą, dzięki czemu można po nich biegać w normalnych butach sportowych. Specjalne buty do biegania z bieżnikiem przydadzą nam się, gdy biegamy po lesie lub innym nieutwardzonym gruncie. Mała przyczepność powoduje, że nasze nogi się rozjeżdżają, co może doprowadzić do kontuzji.  

Akcesoria sportowe na jesień i zimę – podsumowanie

Często mówi się, że „Nie ma złej pogody do biegania, jest tylko złe ubranie”. Całkowicie się z tym zgadzamy. Mamy nadzieję, że ten wpis może Wam ocenić, czy Wasza garderoba jest już gotowa na sezon jesień/zima 2020.