prezent dla sportowca

Prezent dla sportowca – oryginalne gwiazdkowe prezenty dla sportowców

Święta Bożego Narodzenia tuż tuż. Jeżeli chcesz sprawić oryginalny prezent osobie, która trenuje sport, skorzystaj z naszego prezentownika. Jaki prezent dla sportowca kupić, by sprawić mu największą radość? Przeczytaj nasze zestawienie polecanych sportowych akcesoriów, które świetnie się sprawdzą w roli gwiazdkowego prezentu. 

Bielizna termoaktywna 

Jeżeli osoba, dla której kupujecie prezent, biega na zewnątrz nawet przy niskich temperaturach, to z pewnością potrzebuje odpowiedniej bielizny termoaktywnej. Jeżeli zna się rozmiar, to bez problemu można dopasować odpowiedni model do sylwetki tej osoby. Pamiętajmy, że bielizna tego typu musi ściśle przylegać do ciała. Tylko wtedy zapewni komfort cieplny i odprowadzi pot z powierzchni ciała, chroniąc przed wyziębieniem organizmu. Bielizna termoaktywna stanowi podstawę ubioru na trening outdoorowy. Następnie na bieliznę zakłada się kolejne warstwy ubrań, odpowiednio dopasowane do panujących warunków pogodowych. 

Butelka na wodę, bidon 

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważne jest odpowiednie nawadnianie organizmu. Osoby uprawiające sport wiedzą o tym najlepiej. Butelka na wodę lub bidon to świetne akcesorium sportowe, które zabierze się na rower, na siłownię czy na wyprawę w góry. Obecnie, producenci butelek na wodę oferują wiele modeli w różnych wersjach kolorystycznych. Kupując butelkę na wodę, weźmy pod uwagę, czy jest wygodna w trzymaniu, czy jest lekka oraz z jakiego materiału została wyprodukowana. Na rynku dostępne są szklane bidony, butelki tritanowe, a nawet eco bidony wyprodukowane z trzciny cukrowej. Zakup odpowiedniego bidonu to dobry pomysł na prezent dla osoby, dla której ekologia jest istotną kwestią. Zastanawiasz się, co zabrać na siłownię? Bidon z wodą jest jedną z najbardziej potrzebnych rzeczy, o których musisz pamiętać.

Smartband 

Smartband to inaczej opaska monitorująca aktywność osoby, która ją nosi. To idealny prezent dla osób, które lubią uprawiać sport. Smartband ma wiele funkcji, przede wszystkim jednak mierzy osiągi podczas treningu. Nosząc opaskę cały czas, można określić ilość zrobionych kroków, ocenić jakość naszego snu, kontrolować ilość spalonych kalorii. Opaska pomoże nam więc wyznaczać i realizować swoje cele sprawnościowe. Jeśli planujesz wydać na prezent nieco więcej środków i zdecydujesz się na droższy model smartbandu, możliwa będzie także kompatybilność z czujnikiem rytmu serca. To świetny gadżet dla osób, które przez swoje problemy z sercem, w sposób szczególny muszą zadbać o swoje zdrowie i kondycję. 

Wałek do masażu, roller

Wszystkie osoby lubiące aktywność fizyczną powinny zadbać o odpowiednią regenerację mięśni po treningu. Napięte mięśnie mogą nie tylko niekorzystnie wpływać na naszą postawę, ale i utrudniać nawet codzienne czynności. Odpowiedni wałek do masażu pomoże w regeneracji i uelastycznieniu mięśni, zapewni odprężenie po treningu oraz zrelaksuje ciało. Wybierając wałek do automasażu, trzeba wziąć pod uwagę jego twardość, rozmiar, materiał i jakość wykonania. Na rynku są dostępne wałki gładkie, z wypustkami, rollery w kształcie tuby lub krótkie do masażu punktowego. 

Taśmy TRX 

Epidemia koronawirusa udowodniła nam, że by zadbać o swoją sprawność fizyczną i ogólną kondycję, nie musimy kupować karnetów na siłownię. Przy niewielkim nakładzie finansowym jesteśmy w stanie stworzyć swoją własną mini domową siłownię. Podstawowym wyposażeniem takiego miejsca jest na pewno mata do ćwiczeń, drążek do podciągania się, hantle. O ile mata, czy hantelki to dość podstawowe akcesoria sportowe, które zapewne początkujący sportowiec już ma, to taśmy TRX mogą stanowić dodatkowe urozmaicenie ćwiczeń w zaciszu domowej siłowni. Służą one do wykonywania ćwiczeń z wykorzystaniem obciążenia, jakim jest nasze własne ciało. Przy pomocy taśm TRX wykonamy wiele, różnych ćwiczeń, dzięki którym wzmocnimy wiele partii mięśniowych.

Maska treningowa wydolnościowa

Maska treningowa wydolnościowa to akcesorium sportowe, które w Polsce nie jest zbytnio popularne. Nie należy tego rodzaju masek mylić z maskami antysmogowymi. Maski wydolnościowe służą do imitacji wysiłku w warunkach wysokogórskich, gdzie powietrze ma rozrzedzony skład. Trzeba przyznać, że wykorzystanie masek wydolnościowych jest dość kontrowersyjną praktyką. Maski działają bowiem w taki sposób, że regulują, a raczej ograniczają dostęp do tlenu, wymuszając przy tym na sportowcu większy wysiłek oddechowy. Producenci masek wydolnościowych zapewniają, że maski treningowe poprawiają wydolność sportowca, poprawiają jego kondycję i zwiększają możliwości wysiłkowe. 

Czy warto kupować buty do biegania jako prezent? 

Mogłoby się wydawać, że buty do biegania to fantastyczny pomysł na prezent dla osoby, która najbardziej lubi uprawiać jogging. Szczególnie kiedy rozważamy zakup np. butów do biegania na zimę, których ceny zaczynają się od kilkuset złotych. Jednak przy zakupie butów zawsze trzeba mieć na uwadze rozmiar, rodzaj stopy, wagę biegacza, nawierzchnię, po której zazwyczaj biega. Nie mając pojęcia o wymienionych kwestiach, nie będziemy w stanie dopasować komuś butów do biegania, jeśli nasz prezent ma być niespodzianką. Jeżeli szukamy prezentu dla biegacza, warto więc zastanowić się nad akcesoriami do biegania, takimi jak pulsometr do biegania, zegarek sportowy, czy słuchawki do biegania.