kobieta uprawiająca jogging, ma słuchawki sportowe

Jakie słuchawki do biegania wybrać?

Kupując słuchawki do biegania, powinieneś kierować się kilkoma kryteriami wyboru. Jak wybrać najlepsze słuchawki do biegania? Dowiesz się tego z dalszej części tekstu.  

Słuchawki do biegania nauszne

Słuchawki nauszne przez wielu oceniane są jako bezpieczniejsze dla naszego narządu słuchu. Są też niezastąpione, jeśli chodzi o blokowanie hałasu z zewnątrz. Wybierane są przede wszystkim ze względu na wygodę, dobrze dobrane i prawidłowo przylegające słuchawki mogą nam służyć nawet podczas wyskoków, przysiadów i innych energicznych ćwiczeń. 

Słuchawki do biegania douszne

Biegacze, którzy zakładają do biegania okulary przeciwsłoneczne, docenią wygodę, jaką zapewniają słuchawki douszne, które nie uciskając oprawek, w przeciwieństwie do słuchawek nausznych. Należy jednak pamiętać, że przez to, że dźwięk kierowany jest prosto do naszego kanału słuchu, są one mniej bezpieczne dla naszego zdrowia. Pamiętajmy, że tego rodzaju słuchawek nie powinniśmy korzystać zbyt długo. 

Słuchawki bezprzewodowe do biegania

Jeśli szukamy sprzętu audio, jakim są słuchawki bluetooth do biegania, wygodną opcją są true wireless stereo. Dla wszystkich tych, którzy lubią słuchać muzyki podczas porannego joggingu czy treningu na siłowni, jest to dobry wybór. Niektóre modele tego typu słuchawek są wodoszczelne, więc nie zaszkodzi im wilgoć. Najważniejszym argumentem przemawiającym za ich kupnem jest brak problemu z poplątanymi kablami. Nie musimy się obawiać, że zahaczymy o coś długim przewodem od naszych słuchawek, co daje nam niczym nieskrępowaną swobodę ruchu.

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru słuchawek bezprzewodowych? 

Kupując sprzęt, chcemy aby służył nam on jak najdłużej. Zastanawiasz się, jakie słuchawki bezprzewodowe do biegania wybrać? Zaopatrując się w sprzęt audio, zwróćmy uwagę przede wszystkim na kilka wymienionych poniżej parametrów technicznych. 

  • Czas pracy na baterii – zwróćmy uwagę na to, jaki czas pracy na jednym ładowaniu obiecuje producent słuchawek,
  • Łączność – mamy do wyboru Bluetooth 4.1, 4.2, najnowocześniejsze modele są dostępne z Bluetooth 5.0,
  • Redukcja hałasu – nie wszystkie modele mają redukcję szumów, jest ona jednak przydatna, biegamy w centrum miasta lub innym gwarnym miejscu
  • Pasmo przenoszenia – oznacza jak niskie i wysokie dźwięki, mogą odtworzyć słuchawki. Wybierajmy słuchawki z szerokim zakresem częstotliwości 
  • Impedancja – warto wybrać wysoki wskaźnik impedancji, ponieważ niskie wartości impedancji oznaczają większą podatność na szumy. Im wyższa impedancja, tym doskonalszy dźwięk, bez zniekształceń

Słuchawki do biegania – podsumowanie 

Najlepsze słuchawki do biegania to takie, które są dla nas wygodne. Nic nie denerwuje bardziej podczas wykonywania ćwiczeń niż ciągle wypadająca z ucha słuchawka. Naszym zdaniem warto zainwestować w lepszy sprzęt audio, aby służył nam przez wiele lat. Muzyka działa jak pewnego rodzaju stymulant. Rytmiczna, energetyczna muzyka wpływa na to, że czujemy się pobudzeni i wzrasta nam poziom adrenaliny. Uprawiając sport przy motywacyjnej muzyce, możemy osiągnąć lepsze wyniki. Korzystajmy więc tylko z dobrych słuchawek do biegania i nie zaprzepaśćmy swojej szansy na pobicie swoich rekordów.