smartband

Jaki smartband do biegania wybrać? – polecane opaski dla biegaczy

Smartband to opaska monitorująca aktywność osoby, która nosi ją na swoim nadgarstku. Jest doskonałym gadżetem dla ludzi aktywnych, którzy chcą wykorzystywać ją podczas treningu sportowego. Opaska mierzy osiągi podczas wykonywania wszystkich ćwiczeń fizycznych, dlatego jest doskonałym wyborem dla biegaczy. 

Smartband – do czego służy? 

Inteligentne opaski to idealne akcesorium dla ludzi, którzy lubią aktywnie spędzać swój wolny czas. Ich głównym przeznaczeniem jest monitorowanie aktywności fizycznej i postępów użytkownika. Dzięki nich możemy stwierdzić jaki dystans pokonaliśmy, ile kroków w ciągu dnia wykonaliśmy. Opaska pomoże nam więc wyznaczać i realizować swoje cele sprawnościowe. Umożliwia nam również kontrolę ilości spalonych kalorii i ocenę jakości naszego snu. 

Droższe modele smartbandów pozwalają na kompatybilność z czujnikiem rytmu serca, co powoduje, że są obowiązkowym gadżetem dla ludzi, którzy szczególnie wymagają polepszenia sprawności fizycznej ze względu na problemy z sercem. Smartbandy analizują naszą kondycję, po czym same wyznaczają nam nowe sprawnościowe cele i informują na bieżąco o naszych postępach. Możemy je zaprogramować tak, aby informowały nas o tym, kiedy jest czas na trening. 

Smartbandy są urządzeniami minimalistycznymi, nie bez powodu nazywa się je opaskami. Dzięki niewielkim rozmiarom i małemu rozmiarowi nie przeszkadzają podczas intensywnych ćwiczeń. Większość nowoczesnych smartbandów została zaprojektowana w taki sposób, aby nie rzucały się w oczy, dlatego możemy je również nosić jako dodatek do codziennych stylizacji np. do biura. 

Smartband czy smartwatch – co wybrać? 

Wielu biegaczy zastanawia się, z jakiego gadżetu będą bardziej zadowoleni – wybrać smartband czy smartwatch? Trzeba przyznać, że smartwatche są często dużo droższymi akcesoriami. Dla osób, które lubią sporty wyczynowe, rozsądniejszym rozwiązaniem ze względu na koszty jest więc smartband. Smartwatche mają natomiast więcej funkcjonalności od smartbandów, jednak jest jedna rzecz, która wpływa negatywnie na ich ocenę. Jest to czas pracy na jednym ładowaniu. Smartbandy mają dużo mniejsze i prostsze wyświetlacze, dzięki czemu mogą nam służyć przez wiele tygodni po pełnym naładowaniu. 

Opaska dla biegaczy smartband – podsumowanie

Akcesoria dla sportowców typu smartband mają pozytywny wpływ na efektywność treningów biegowych. Poprzez stały monitoring możemy porównywać, w jakiej jesteśmy formie na przestrzeni kilku miesięcy. Dane te są dla nas dostępne dzięki synchronizacji ze smartfonem. Dodatkowo wiele opasek monitorujących aktywność jest kompatybilnych z aplikacjami mobilnymi, więc możemy udostępniać nasze życiowe rekordy, z których jesteśmy dumni, w mediach społecznościowych.